Jdi na obsah Jdi na menu
 


VENEZIA-MURANO-LIDO

09 / 2008

V srpnu jsem využil perfektní nabídky od SKY EUROPE a zarezervoval jsem  nám a našim kamarádům Tomášovi a Janě zpáteční letenky z Prahy na letiště Treviso v Benátkách -cena zpáteční letenky včetně poplatků vyšla na 1090KČ,což si myslím,že bylo hodně výhodné.

Na internetu jsem vyhledal maximum informací(hodně užitečných rad včetně jízdních řádů je v diskuzi na stránkách Orbionu),vytiskl jsem si pár plánků a v knihkupectví zakoupil malého průvodce benátkami a mohli jsme vyrazit na cestu.Odlet byl v sobotu 6.9.08 v 10:20hod a poněvadž jsme na letiště jeli poprvé,vyráželi jsme z Benešova v 6:15 - raději s dostatečnou časovou rezervou.Krátce před osmou hodinou jsme byli na terminálu 2. Mému vtípku,že jsem se ráno nemohl přihlásit na stránky SKY EUROPE,že je asi zrušili, a že naše rezervace nešla ani zkontrolovat přes "check my trip"(což byla pravda) moc nepřidal fakt když jsme v letištní hale nemohli na obrazovce najít náš let. Po chvilce rozkoukání jsme si uvědomili,že se jedná jen o přílety a my musíme do prvního patra letiště-do zóny odletů,kde jsme již náš let č.2356 na obrazovce  našli.
Přepážku pro náš let otvírali v 8:20,tak jsem si dal zatím kafčo a šli jsme se mrknout na vyhlídkovou terasu letiště.(Mimochodem-kafe mě stálo 20 KČ,což si myslím,že není nijak předražené,jak mě předem několik lidí varovalo na letištní ceny)
U přepážky Sky Europe nám vydali letenky a poradili kam dál.Prošli jsme přes kontrolní zónu a za prosklenými stěnami s výhledem na náš boeing 737/700 čekali až nás začnou pouštět do tubusu vedoucího do letounu.

V letadle jsme si vyslechli od letušky informace,týkající se bezpečnostních opatření,které podávají vždy před startem.Připoutali jsme se a letadlo najelo na startovní dráhu.Během pár vteřin nabral ten těžký kolos pořádnou rychlost a prostě vzlétl.Pro každého kdo letí poprvé je to neopakovatelný pocit.Sice jsem už letěl malým 4-místným letadledlem,ale s tímhle se to prostě nedá srovnat. Asi 15 minut jsme stoupali do výšky něco přes 10tis.metrů,poté letušky začali rozvážet tzv.Skydelights -občerstvení -tak jsem si dal na zapití prvního letu plechovkový staropramen a spolu s ním jsme si vychutnávali výhled z 10-kilometrové výšky.Asi nejkrásnější výhledy se nám naskytly nad vrcholkami Alp.

 

Obrazek

 

 

V 11:35 jsme dosedli na malé italské  letiště Treviso.Koupili jsme si zpáteční jízdenku Treviso-Venezia za 10eur a rovnou 24.hodinovou jízdenku na benátské "vaporetti" za 16eur.
Letištní bus nás dovezl na Piazza Roma,benátské autobusové nádraží, odkud jsme se vaporettem-lodní dopravou vydali na ostrov Murano.Protože jsme si chtěli prohlédnout Benátky i z moře,jeli jsme linkou 41-která ostrov objíždí.Na Murano totiž jezdí také zvláštní linka DM,která je rychlejší.Pak je ještě linka 42,ta je shodná s 41 akorát má opačný směr jízdy.

Obrazek

 


 

 


Na Muraně jsme si udělali hezkou procházku a zakoupili nezbytné suvenýry z pravého muránského skla.

 

Z Murana jsme jeli na stanici  S.Zaccaria,která je u mostu Ponte di Sospiri,kousek od zastávky S.Marko.Odtud jsme se vydali na náměstí svatého Marka-perlu všech náměstí.Prošli jsme kolem dóžecího paláce,před námi se tyčila Kampanila,nebo-li hodinová věž a na pravo bazilika sv.Marka.Prostě nádhera.Tady na Vás dýchne atmosféra úplně jiného světa.

 

Obrazek

Obrazek

 

Hodně nás překvapila ohromná zaoceánská loď,která proplouvala kolem náměstí sv.Marka.Tomáš s Janou se poté vydali vaporetem č.1 koupat na Lido-blízký ostrov,který bych podobou přirovnal k nedalekému Caorle.Mimo jiné s krásnými plážemi.My jsme si prohlédli náměstí,já koupil Natálce tři kásné růžičky,které nám doslova vnutil potulný prodavač(apropo jedna za euro-za což bych je nekoupil ani u nás)a vydali jsme se prozkoumávat uličky a náměstí v okolí,při čemž jsme si koupili další

 

pěkný suvenýrek.Musím říct,že foťák se mi nezastavil.Nahlédli jsme i na právě probíhající mši v kostele S.Stefano. Přes náměstí S.Angelo jsme se dostali do uličky tzv.Mandoly,kde jsme zapluli na večeři do restarace s názvem per vaporetti.Dali jsme si výborné lasagne s červeným vínem,venku se začínalo pomalu šeřit a tak jsme pokračovali dál na S.Marko.

 

 

 

Obrazek

 

Před Kampanilou jsme počkali na Toma s Janou a šli jsme na věž.Nebo spíše jeli-rychlovýtahem.Vstup 8eur stál za to,protože celé Benátky jsme najednou měli jak na dlani-prostě nádhera.Následovalo brouzdání dalšími benátskými uličkami.

Obrazek

 

 

 

 

 

Kolem 22.hodiny jsme se vaporettem vydali k mostu Ponte di Rialto-jedinému benátskému kamenému mostu,který přetíná Canal Grande.Poblíž něj jsme také zašli posedět do stylové kavárny.Odtud jsme se vydali na P.Roma,kde jsme měli v plánu přenocovat.Možností tam však moc nebylo a tak jsme vaporettem odjeli na blízký ostrov Lido-který bych podobou přirovnal k nedalekému Caorle.Lido se od Benátek a ostatních ostrovů výrazně liší historickými památkami,na které na Lidu opravdu nenarazíte,zato zde objevíte nádherné pláže,obchody,diskotéky.My jsme přijeli kolem 2 hodiny a rozhodli jsme se přenocovat na pláži na dřevěném molu.Asi dvě hodiny jsme se ještě brouzdali po plážích a nechávali si máčet chodidla od vln červené vlajky.

 

Po probuzení jsme jeli na s.Marko,restaurace a kavárny se teprve otvírali a tak jsme se alespoň prošli probouzejícími-se benátkami,poté jsme odjeli na P.Roma,kde jsme také  posnídali.V půl desáté jsme naskákali všichni do přistaveného letištního autobusu a vyjeli směr Treviso.Na letišti jsme si po vydání letenek ještě trochu zchrupli a po 12 hodině jsme již seděli v letadle Sky Europe směr Praha.Po přistání na Ruzyni jsme se nevyhnuli nepříjemnému teplotnímu rozdílu.Zašli jsme ještě na sváču k místnímu Mac.Donaldovi a pak hurá na autobus,metro,vlak a domu.Přijeli jsme,zalehli a spali až do druhého dne.

Na tento dvoudenní výlet do Benátek budem strašně rádi vzpomínat.Doufám,že si brzo něco podobného zopakujeme.

 

Pokud máte ohledně Benátek nějaký dotaz, napište jej do komentáře.Rád poradím se vším s čím si budu vědět rady.

 

 

 

 

logo


stáhnout mp3