Jdi na obsah Jdi na menu
 


TROPICAL ISLANDS

09 / 2008

(informace o cenách atp. již nejsou platné, nutno vyhledat na oficiálních stránkách.)


Plni očekávání jsme se vydali do německého aquaparku Tropical Islands. Vyrazili jsme brzy ráno a asi po 4hodinách jízdy jsme byli na místě. Koupili jsme si vstupenky kombi-ticket,které nás vyšli dohromady na 53 eur. S kombi ticketem je volný vstup i do saunové části aquaparku, o které na stránkách T.I. tvrdí, že je největším saunovým komlexem v Evropě (to sice není absolutně pravda-víc saun má i Aquapalace Praha, ale nemění to nic na skutečnosti, že jejich sauny jsou naprosto dokonalé a po právu mají označení 5 hvězdiček kvality, což je nejvíce. Každá sauna v T.I. je naprosto úžasná a i pro člověka, který saunám neholduje, stane se úžasným zážitkem.)

Dostali jsme čipy-hodinky,díky nimž se prochází turnikety do šaten, do saun a podobně.Zároveň s nimi platíte veškeré útraty v aquaparku (stejné jako v Aquapalace v Praze). Po zaplacení vstupu můžete zůstat v aquaparku nonstop,jak dlouho chcete-vstupné platí neomezeně. Od února 2009 se ale připočítává vždy s úderem 3.hodiny ráno příplatek 10 eur za nocování. (! Od 1.1.2011 - 15eur !)

ObrazekV šatnách jsme se tedy převlékli do plavek a vydali se na expedici deštným pralesem,kde mimo stovek různých exotických rostlin uvidíte i vodní želvy,které se většinou vyhřívají na ostrůvkách či kmenech v jezírku a při troše štěstí můžete vidět i další obyvatele pralesa, které jsme objevili až druhý den-jsou to různí ptáčci-něco jako koroptvičky.

 

Po procházce pralesem jsme se ocitli u Bali laguny s vodopády, moc pěkná je hlavně v noci kdy je celá podsvícená modro zelenými světly.Obrazek

Kolem laguny je bílá písečná pláž s lehátky,na kterých jsme taky první noc přespali. V laguně jsou dva již zmiňované vodopády-vážně pěkné,dvě skluzavky - takové mini tobogány, kruhová řeka a dvě výřivky s nádherně teplou spíš až horkou vodou-v které se v noci perfektně usínalo. Od laguny můžete projít skze umývárky-sprchy na see-beach,kde se  na jevišti mezi různými domečkami pravidelně(myslím od 19.hodin) konná tropical cirkus s kouzelníkem,tanečnicemi a zábavným šamanem,od 15.hodin je i na jevišti u restaurace,ale na pláži to má úplně jinou atmosféru.

 

 

To nejlepší co v Tropical Island je, jsou podle mě však sauny. Úžasné! Několik druhů saun a parních komor,každá však v jiném stylu a v naprosté dokonalosti. Můžete jít třeba do sauny uprostřed kambodžského chrámu angkor wat,Obrazekkde jsou i sprchy s rozprašováním mikrokapiček, nebo do stromové sauny salacasa. Obrazek

 

 

 

 

 

 

Perličkovou koupel nohou a parní komoru s vůní máty tzv.krystalovou saunu si užijete pro změnu v části elefant area. Můžete si dopřát i saunu v solné komoře, solárka a masáže-ty se ale připlácí, nebo se naložit do jedné ze tří ohromných výřivek.

 

Obrazek

 

Pokud budete unavení můžete se odebrat do relaxačního Asia domu,kde jsme první noc měli v plánu i přespat,bohužel nás po jedné hodině v noci vzbudili,že musíme ze saunového světa pryč,tak jsme se přemístili na lehátka k laguně, kde už spalo několik desítek lidí, někteří i s dětmi. Druhou noc jsme spali na lehátkách u mořské pláže, tam jsme si už přes den obsadili molitany, takže se spinkalo krásně. Vstup do saun je povolen pouze bez plavek.

 

V saunách mimo jiné doporučuji ochutnat úžasný zmrzlinový pohár.

Obrazek

 

V areálu se nachází řada bambusových obchůdků,kde koupíte od jídla po oblečení a suvenýry téměř vše. Jediné co neseženete je pečivo,maximálně snad čokoládové donuty či mufiny u baru na pláži.

Sebou doporučuji mít vhodnou obuv pro pobíhání po aquaparku(žabky,pantofle), nějakou plážovou tašku na věci ,pro spaní na lehátku karimatku,deku na přikrytí (karimatku mít nemusíte,pokud si včas zaberete lehátko s molitanovou výstuhou) do saun pak doporučuji župan nebo větší osušku. Pokud chcete trochu snížit rozpočet, není problém vzít si sebou jídlo z domova a nechat si ho třeba v šatně (mám dojem, že to sice není povolené, ale je to tolerované.)

ObrazekNavíc můžete za příplatek 3,5eur/den dopřát dětem vstup do tropino clubu- úžasného dětského světa se spoustou atrakcí. Nebo si můžete zahrát minigolf či se proletět nad tropickým pralesem v balónu. Připlatit se musí i tobogány-jsou tam tři-modrý,který je opravdu hodně hodně strmý,pak žlutý-to je takový normal a červený na kruhy. Vstup k tobogánům stojí též 3,5eura na den.

Více na oficiálních stránkách. 

Pokud máte nějaké dotazy či otázky, písněte do komentáře,rád poradím.

 

Poslední návštěva - listopad 2009

přijeli jsme 16.11. kolem 4 hodiny ranní, s jídlem bez problémů, vstupy bez kontrol.

V celém areálu liduprázdno, to se však změnilo s průběhem pondělního dne. Češi tvořili asi tak 80% podíl návštěvníků.

Budují se nové ubytovací kapacity, hlavně v části nákupní zóny. Vyrostlo zde pěkné stylové městečko. Nově se lze ubytovat i v bungalovu přímo v deštném pralese s výhledem na Bali lagunu.

Sauny jsou stále úžasné, doporučuji okusit některý z mnoha rituálů- doby konání jsou vždy uvedeny v rozpiskách před jednotlivými saunami.

Hodně se změnilo odpolední a večerní vystoupení. Úžasného kouzelníka Jan Rouvena nahradil kouzelník mladší, který mu bohužel nesahá ani po špičky, také jsme se již neshledali s původním zábavným šamanem, za to nás ale ohromilo současné vystoupení artistů. Jejich večerní představení bylo navíc formulováno do divadelní hry, což vůbec nevypadalo špatně.

 Pár fotek aktuálně:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 Před psaním komentáře do diskuze si nejdříve prosím projděte staré příspěvky! Děkuju.

 

 

 

logo


stáhnout mp3

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ceny se změnily

(Klára, 25. 4. 2014 8:58)

Dobrý den. Vypadá to že se ceny docela často mění. Zde: http://www.tropical-islands-berlin.info/vstupne-a-cenik jsem našla že už se neplatí zvlášť tobogány ale vše je v základní vstupence. Ale i tak jsme nepochopila zda si máme koupit vstupenku na jeden den a pak se platí jen příplatky za noc, nebo potřebuji pro každý den novou vstupenku.

Re: Ceny se změnily

(Jarda, 25. 4. 2014 13:38)

Vstupenka se platí pouze jednou, každou noc co zůsatnete se poté připočítavá s úderem třetí hodiny ráno zmíněný poplatek.

PŘÍPLATEK ZA NOC

(Martina, 27. 3. 2011 11:36)

Dobrý den. Moc díky za vaše stránky. Moc nám to pomohlo. Nevím zda budete vědět odpověď na moc otázku ale zkusím to:O)) Pokud budu mít zamluvený stan. Přespím v něm ... budou mi i tak účtovat ten poplatek 15 euro ve 3hodiny za osobu nebo je to v ceně toho stanu? Nikde jsem nenašla. Moc děkuji

Re: PŘÍPLATEK ZA NOC

(Jarda admin, 28. 3. 2011 7:27)

Popravdě si nejsem jist, myslím, že se poplatek už neplatí, ale raději se zeptejte přímo infocentra TI: http://www.tropical-islands.de/en/visitors/visitor-information/contact-us/contact-us-form.html

...jo a ještě něco

(Míša, 30. 1. 2011 1:33)

Taky by mě zajímalo, když máme rezervovaný nocleh ve stanu, zda můžeme během pobytu opouště areal TI (např. jít si do auta nebo odjet na výlet) aniž bychom platili nové vstupné?

Re: ...jo a ještě něco

(Jarda admin, 31. 1. 2011 10:48)

Ahoj, opustit Tropical můžeš pouze pokud jsi ubytovaná v jejich kempech mimo TI. Jinak musíš platit znovu vstup. K tomu poukazu, zda Ti to rozmění opravdu netuším, snad ano. Musíš zjistit na místě, nebo jim pošli e-mail. A ty dárkové vstupenky si myslím, že budou platit pouze do tropical word (nikoliv kombi ticket).

Re: Re: ...jo a ještě něco

(Míša, 1. 2. 2011 22:16)

Tak jsem psala přímo do TI a ti mi řekli, že pokud mám ubytování, tak můžu opouštět halu kdy chci a nebudu platit nové vstupné. Tak uvidíme :) Jedu 9.2., tak jak přijedu...dám vědět.

nové ceny

(pedro, 31. 1. 2011 0:12)

Ahoj koukal jsem na stránky TI a kombitiket podražil na 34.5e,studenti 30e,děti do 14let 23e a za noc se přičítá 15e.

Re: nové ceny

(Jarda admin, 31. 1. 2011 10:32)

díky za informaci.

Dostali jsme poukaz

(Míša, 30. 1. 2011 1:30)

Ahoj, musím velmi pochválit stránky, člověk se zde doví spoustu věci. Chtěla bych se zeptat na takovou věc. Nevím jestli to tu někdo bude vědět...Dostali jsme na vánoce poukaz na 100e a 2 vstupenky do TI.Tento poukaz asi předložím už u vchodu i se vstupenkami.Ale zajímalo by mě, zda je možné aby nám tu hodnotu 100e rozložili na dvoje hodinky (50e a 50e)?Sama si myslím že je to málo pravděpodobné, ale ještě se Vás zkusím zeptat...předem dík ;)

Odp.vlak

(Jarda admin, 24. 10. 2010 17:15)

Zkus mrknout třeba na www.cd.cz, jízdenku tam můžeš rovnou koupit. Jen tak jsem zkusil zadat zpáteční Praha Berlín a cena cca 1450,-KČ
Z Berlína jezdí nějaký bus-spoj přímo do tropicalu, myslím, že už se to tady někde rozebíralo, nebo to mají na ofic.stránkách.

Vlak

(Petr, 24. 10. 2010 14:19)

Zdravím, TI jsou fajn, už jsem tam byl loni. Vlastní jídlo a pití bylo absolutně bez problémů, já myslím že je to vyloženě povoleno.
Chtěl jsem se ale zeptat na dopravu vlakem,s kterou nemám zkušenost. Ať hledám, jak hledám, zatím jsem nikde nenašel ani přibližnou cenu. Nevíte někdo na kolik cesta vlakem asi tak vyjde?
Dík

Odp. co sebou

(Jarda admin, 17. 10. 2010 12:08)

Kombi ticket je kombinovaný vstup do saunového i do vodního světa, můžete libovolně přecházet z jednoho do druhého. Tobogány se doplácí, parkování je zdarma, dovnitř sebou můžete vzít téměř cokoliv, vstupem bezproblémů pronesete jídlo i pití, spíš záleží, kolik tam chcete utratit, já už jsem dnes trochu zpohodlněl a beru si sebou maximálně nějaké sušenky, jídlo si dávám tam v místních super restaracích. Pitná voda tam je. Na sebe klidně i to triko, hodí se, když jdete třeba do restaurace, nebo na představení(ne že by bylo povinností, ale je v něm tepleji:) v noci(pokud budete nocovat) je taktéž trochu chladněji tak doporučuji klidně tepláky+mikinu nebo nějakou deku.

zítra jedeme

(cuca, 17. 10. 2010 9:23)

dobrý den zítra jedeme do TI.četrla jsem si tady veškeré rady...ale nepochopila jsem ty tašky...to si tam sebou můžu vzít jen něco?a co jídlo nějaké to co se nezkazí je povoleno i pití?když si koupím ten kombi ticket tak co si potom platím pochcopila jsem tobogány a co sauny...a podobně?co parkování?nevím co si vzít na sebe jestli jen plavky nebo kraťasy s tričkem...díky moc za info zítra vyrážíme...

volná vstupenka

(Radka, 28. 9. 2010 10:03)

V TI jsme byli v neděli 26.9.2010 a druhý den v pondělí. Ráno se nám příjezd poněkud zkomplikoval, přijeli jsme až okolo poledne, v hale hlava na hlavě, vypadalo to bezvadějně, ale do TI jsme se vešli a urvali i 6 lehátek na pláži nad saunovým světem. Kontrola tašek nebyla, mohli bychom jich mít i víc. Vše fungovalo stejně, jak se popisuje na těchto výborných stránkách, včetně večer opuštěných modrých podložek. Při placení jsme dostali jakousi volnou vstupenku na následující 2 měsíce. Nevíte někdo, jak přešně to funguje, něco jsme pochopili, ale bojím se, že ne zcela. Díky!

Odp.rezervace

(Jarda admin, 9. 8. 2010 15:13)

Ahoj, rezervační formulář zrušili, musíš telefonovat.
A nebo použít ten formulář u kolonky "All-inclusive package with overnight stay in a lodge" ale tam jsou cenově dostupné jen stany-pro dvě osoby za 49e na noc

rezervace

(Ren, 9. 8. 2010 14:40)

Ahoj, ráda bych si rezervovala chatku, ale nikde nemůžu najít formulář pro rezervaci - jen telefonní číslo. To jsem tak blbá? S psanou angličtinou nemám problém, ale mluvená...to je jiná. Nebo kdyby po mě chtěli mluvit německy, tak bych už vůbec nevěděla co. :( Dá se chatka rezervovat přes formulář, nebo lze použít jen ten telefon? Kdyby to šlo jen přes číslo, tak zkusím stany - u nich jsem formulář našla, sic německý, ale s překladačem to snad nějak zvládnu :o)i když ta chatka by byla lepší, nebo aspoň formulář v angličtině :D Předem díky za případnou odpověď

Odp.:velikost

(Jarda admin, 21. 7. 2010 7:54)

Rozloha tohoto letoviska činí zhruba 66 000 metrů čtverečních a nachází se v bývalým hangáru, který byl původně určen pro vzducholodě.Letovisko je schopno pojmout až 7 000 návštěvníků denně. Zatímco vodní svět Aquapalace Praha (aquapark Průhonice) se rozkládá na ploše 9150 m2 a je schopen pojmout denně až 3 500 lidí.
Kdo vyhrál? :)

Velikost

(Jirka, 20. 7. 2010 18:24)

Ahoj,chci se zeptat jestli je větší Tropical nebo Aquapalace. Na stránkách aquapalace říkají, že je to největší aquapark ve střední Evropě... Tak nevím. Prosím o rychlou odpověď, jde o sázku :D děkuju

Odp.:opalování

(Jarda admin, 29. 6. 2010 7:14)

ahoj, krycí folie haly propouští cca 80%slunečního záření, ale pořád jenom středoevropského sluníčka. To znamená, že se můžeš opálit, ale určitě ne tak rychle, jako u moře.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »