Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na co nezapomenout před cestou do tropů:

Nutné:

Pas 

S požadovanou platností dle cílové země, před odjezdem naskenovat do emailu pro případ ztráty.

Vízum 

Samozřejmě pokud je pro danou destinaci vyžadováno. Zjistíte na příslušném konzulátu.

Očkování 

Základ, který by měl mít každý cestovatel je určitě očk. proti žloutence A a břišnímu tyfu.

Pojištění

Vhodné cestovní pojištění

Letenka 

Sebou v tištěné i elektronické podobě (nejlépe na emailu).

Peníze 

Hotovost + platební kartu. Vždycky mít raději více než je plánovaný rozpočet. Hotovost a kartu nikdy nenosit a nenechávat pohromadě. 

Optimismus a  chuť poznávat

Optimismus pro každou situaci, nečekejte, že bude vše jak z katalogu od Čedoku:)Vždy pamatujte, že hádkami si dovolenou jenom zkazíte.

 

Ostatní:

krosna, baťůžek(na výlety), spacák do tropů, sandály, oblečení(bavlna): kraťasy, kalhoty, trika, triko s dl.rukávem, mikina, šátek-kšiltovka, ledvinka, hyg.potřeby, nůž, šitíčko, baterka(čelovka), zapalovač, moskytiera, opal. krém s vyšším UV(min 30)!, slun. brýle!, potřeby na šnorchlování, deník+propisky, visací zámečky, fotokopie dokladů, malá peněženka na drobnější peníze, průvodce-mapy-apod, igelit.sáčky-pytle, vodotěsný vak na foťák-peníze), fotoaparát/kameru, nabiječky, (redukce el.zástrčky), mapy do navigace v mobilu, lékárnička.

lékárnička: na úraz: náplasti, obvaz, léky na průjem, léky na alergie(dithiaden, fenistil gel), pantenol na spáleniny, na bolest+teplotu(ibalgin), na oči(opthalmo-septonex), ostatní(balzam na rty, pinzeta, malé nůžky na nehty),příp. antikoncepce.

 

Příprava před cestou

Vždy si předem zjistěte informace o dané zemi, o jejich zvycích, kultuře, náboženství, smlouvání, co je ve společenském chování přípustné a co nikoliv. Nebudete pak dělat ostudu sobě ani své zemi.

Co se náboženství týče,  pokud se Vás někdo zeptá na Vaši víru, nikdy se neprezentujte jako bezvěrci či ateisti. Některá náboženství shlíží na ateistu jako na opovrženíhodného člověk bez cti. Proto s tímto tématem buďte opatrní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář